Zakres merytoryczny Konkursu

W zakładce Materiały umieszczono zakres merytoryczny poszczególnych etapów wraz z pierwszymi materiałami pomagającymi w przygotowaniu do wzięcia udziału w Konkursie.

Pierwszy etap konkursu ma na celu sprawdzenie wiedzy z zakresu informatyki przedstawionym w podstawie programowej dla szkoły średniej (poziomy podstawowy i rozszerzony). W niektórych zadaniach ponadto wymagana będzie wiedza z matematyki.
Kolejne dwa etapy będą wymagały praktycznej umiejętności programowania oraz tworzenia baz danych (na poziomie zgodnym z zakresem szkoły średniej) oraz wykorzystania API Google Maps.

W celu zapoznania się z dokładnymi zagadnieniami wymaganymi w poszczególnych etapach Konkursu zapraszamy do zakładki Konkurs -> Materiały