Warsztaty geoinformatyczne dla nauczycieli i uczniów szkół średnich

Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej zaprasza nauczycieli i uczniów na warsztaty wprowadzające w świat technologii geoinformatycznych.

W ramach spotkania przewidziany jest krótki wstęp poświęcony modelowaniu oraz wykorzystaniu geoinformacji, a następnie kilka zadań praktycznych obejmujących zbieranie i wizualizację danych przestrzennych w środowisku systemów informacji geograficznej (GIS). Realizowane w ramach warsztatów zadania można w dowolnym zakresie zmodyfikować i przeprowadzić w ramach zajęć z geografii lub informatyki w szkole.

Celem warsztatów jest zainteresowanie uczniów problematyką przetwarzania danych geograficznych i ogólnodostępnymi narzędziami GIS oraz zachęcenie do udziału w organizowanym corocznie ogólnopolskim Konkursie Geoinformatycznym Politechniki Warszawskiej, którego laureaci mogą otrzymać indeks na studia inżynierskie pierwszego stopnia na Wydziale Geodezji i Kartografii na kierunku „Geoinformatyka”, a finaliści na kierunku „Geodezja i Kartografia” oraz „Gospodarka Przestrzenna”. W czasie trwania Konkursu oferujemy uczestnikom i nauczycielom profesjonalne przygotowanie do kolejnych jego etapów.

Nauczycieli zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach prosimy o kontakt mailowy.

Zapraszamy!