Sukcesy geoinformatyków z Politechniki Warszawskiej

Zespół The GINdoors w składzie (odlewej): Mateusz Białek, Alicja Łobodecka, Jakub Łobodecki, Kamil Choromański

Miniony tydzień przyniósł dobre wiadomości o sukcesach geoinformatyków z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej. Dwa maratony programistyczne i dwa rewelacyjne wyniki!

HackYeah w Krakowie

W największym w Europie stacjonarnym maratonie programistycznym HackYeah pierwsze miejsce zdobył zespół The GINdoors w składzie: Kamil Choromański, Alicja Łobodecka, Jakub Łobodecki i Mateusz Białek. Wszyscy ukończyli studia inżynierskie na kierunku geoinformatyka; Kamil i Jakub są doktorantami i pracownikami w Zakładzie Kartografii Politechniki Warszawskiej. Zadanie #MakeSocialMediaFairAgain przygotowane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego polegało na wykorzystaniu uczenia maszynowego w systemie służącym do wykrywania niebezpiecznych oraz nielegalnych postów w mediach społecznościowych.

To już kolejny sukces członków drużyny w konkursach programistycznych.

Tegoroczny hackathon odbywał się na krakowskiej Tauron Arenie w dniach 19-20 listopada. Przed blisko 2500 uczestnikami postawione zostało 12 zadań, a łączna pula nagród wyniosła 760 tys. zł. Dodatkowe informacje można znaleźć na profilu FB Komisji Nadzoru Finansowego.

Relacja z hackathonu także na stronie PW.

AI Games w Gdańsku

Tymon Kwiatkowski na hackathonie AI Games

Z kolei Tymon Kwiatkowski - student geoinformatyki na Wydziale Geodezji i Kartografii PW - razem z kolegami z drużyny Golem Neat Bois z Koła Naukowego Sztucznej Inteligencji działającego na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW zajęli drugie miejsce w kategorii "Trajectory prediction" w hackathonie AI Games w Gdańsku. Uczestnicy spędzili 24 godziny próbując rozwiązać jedno z dwóch wyzwań z zakresu AI. Więcej informacji na profilu zawodów AI Games.

Gratulujemy serdecznie sukcesów!